Загальна анестезія – шлях за грати ?
Звертаємо вашу увагу на те, що згідно з Постановою Кабінету Міністрів України № 4 від 5 січня 2011 року «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 6 травня 2000 р. N 770 і від 10 жовтня 2007 р. N 1203», кетамін, що входить до складу препаратів для проведення загальної анестезії, які широко застосовуються у ветеринарній практиці, віднесено до групи препаратів списку № 2 таблиці ІІ - «Психотропних речовин, обіг яких обмежено».
Відповідно до Закону України «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори», міжнародних угод України, на її території встановлюються заходи контролю за обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, що передбачають:
- визначення основних умов, вимог, правил і системи заходів, пов'язаних з обігом наркотичних засобів, психотропних речовин в Україні;
- ліцензування відповідних видів діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів;
- запровадження системи дозволів у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та контролю за дотриманням дозвільних документів та ін.
Отже, відтепер для того, щоб застосовувати у лікувальній практиці кетамін, вам необхідно отримати ліцензію на діяльність, пов'язану з обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.
Зрозуміло, що виконати всі перераховані в них умови для багатьох лікарів буде досить складно, а це позбавить нас можливості застосовувати препарат, який так потрібен в повсякденній практиці.
Зараз Асоціація спеціалістів ветеринарної медицини України готує відкритий лист до Президента України та Кабінету Міністрів з проханням переглянути дану постанову щодо застосування кетаміну у ветеринарній медицині. Проте, поки це питання не вирішене, ми радимо вам утриматись від використання препаратів, що містять кетамін.
Шановні колеги!
У відповідь на Ваше звернення, яке містить більш ніж 100 Ваших підписів у нас відбулася зустріч зі співробітниками Державного Комітету України з питань контролю за наркотиками. Як повідомили представники Держкомнаркоконтролю, протягом 30 днів з моменту виходу постанови Кабінету Міністрів України № 4 від 5 січня 2011 року «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 6 травня 2000 р. № 770 і від 10 жовтня 2007 р. № 1203», будь які види стягнень відносно громадян не застосовуються.
Найближчої середи (02.02.2011) відбудеться засідання Кабінету Міністрів України, де буде прийматися рішення про відтермінування дії згаданої постанови.
Крім того, Асоціація спеціалістів ветеринарної медицини України разом з Державною ветеринарною та фітосантітарною службою готує звернення зі списком пропозицій до Державного Комітету України з питань контролю за наркотиками з метою ініціювати спрощення процедури отримання ліцензії на провадження діяльності, пов'язаної з обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та внести до зміни до постанови Кабінету Міністрів України № 4 від 5 січня 2011 року «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 6 травня 2000 р. № 770 і від 10 жовтня 2007 р. № 1203» спрямовані на виключення препарату «Каліпсовет плюс» з групи препаратів списку № 2 таблиці ІІ - «Психотропних речовин, обіг яких обмежено».
http://www.asvmu.org/news126.html